Ne taip lengva, kaip jūs manote, to kalno viršūnė pasiekti; tuos, kurie lips, baidys iš visų pusių bjauriausios šmėklos, rėkaus ir kauks įvairiausiais balsais, šauks ir trauks juos atgal. Ir tie, kurie išsigąs jų, atsigręžę pažiūrės žemyn ar iš neatsargumo paslydės nors kiek,– tuojau pavirs į akmenį. Net ir tie, kurie užlips ilgainiui ant kalno ir prisilytės stebuklingo žiburio, vienu akies mirksniu pavirs į akmenį ir tik savo mirtimi atneš jie laimę kitiems… Bet kada taip atsitiks, paliestasai žiburys subyrės į nesuskaitomą daugybę žiburėlių, kurie nusileis nuo kalno žemyn, išsisklaidys po jūsų namus ir pirkias, įeis į jūsų protą ir širdis,– ir tada būsite laimingi…Taip pasakęs, senelis pranyko. Jonas Biliūnas „Laimės žiburys“

[dropcap]S[/dropcap]veikata? Taip, išties, sveikata yra labai brangus turtas. Praradęs sveikatą, retas žmogus sugeba jaustis laimingas. Todėl mes privalome kasdien rūpintis sveikata, tačiau ligų ir traumų išvengti nepavyksta net sveikos gyvensenos aistruoliams. Gripo virusas, sportinė trauma, autoavarija,…šimtai įvykių mūsų gyvenime yra nepavaldūs mūsų valiai.

Vienintelis dalykas, kurį žmogus gali išties valdyti yra jo dėmesys. Visi kiti – daugiau ar mažiau priklauso nuo išorinių aplinkybių, todėl galime kalbėti tik apie tam tikrą tikimybę. Mes galime nukreipti dėmesį ten, kur mus tai naudinga. Parodaksalu, tačiau būtent dėmesys didesnę laiko dalį klaidžioja nesąmoningai, sekdamas vaizdus ar raktažodíus, o mes prarandame psichinę energiją ir laiką, būtina tikslų įgyvendinimui.

TV, intenete, spaudoje veikia užsimaskavę dėmesio vagys. Jie ne tik vagia mūsų laiką ir dėmesį, bet ir reikalauja sumokėti už paslaugą – prenumeruojant žinias arba per reklamą.